בדיקת ביופסיה נוזלית Guardant Reveal לזיהוי שארית מחלה מינימלית (MRD) – שאלות ותשובות

מהי בדיקת Guardant Reveal?

בדיקת Guardant Reveal היא בדיקה גנומית מבוססת ביופסיה נוזלית, המספקת מידע האם קיימת שארית מחלה מינימלית (MRD) – Minimal Residual Disease , ומיועדת לחולים שאובחנו עם סרטן שד, ריאות או מעי גס לאחר ניתוח להסרת הגידול ו/או לאחר טיפול משלים. בבדיקה מבודדים את הדנ"א החופשי המופרש לזרם הדם בין השאר מתאי הגידול ומבצעים סריקה קפדנית לאיתור שינויים (מוטציות) בגנים וברמות המתילציה הנמצאים בשכיחות נמוכה ומאפיינים דנ"א שהופרש מהגידול לזרם הדם.

למי מתאימה בדיקת Guardant Reveal?

בדיקת Guardant Reveal מתאימה למטופלים שאובחנו עם גידול במעי הגס, ריאות או שד  לאחר ניתוח להסרת הגידול ו/או לאחר טיפול משלים. 

כיצד הבדיקה יכולה לסייע לי?

בדיקת Guardant Reveal מסייעת לחולים שאובחנו עם סרטן מעי הגס, שד או ריאות לענות על השאלה האם קיימת שארית מחלה מינימלית (MRD) לאחר ניתוח ו/או לאחר טיפול משלים בכדי לחזות את הסיכון להישנות מוקדמת של המחלה ובכך לתכנן את המשך הטיפול בצורה אופטימלית.

כיצד מתבצעת הבדיקה?

הבדיקה מתבצעת על דגימת דם ללא צורך ברקמה בכדי לספק מידע מהיר אודות נוכחות שארית מחלה מינימלית.

מהן יתרונותיה של בדיקת ביופסיה נוזלית?

בדיקת Guardant Reveal מספקת מידע מדויק ומהיר אודות נוכחות שארית מחלה מינימלית MRD לחולים שאובחנו עם סרטן שד, ריאות או מעי גס בכדי לחזות את הסיכון להישנות מוקדמת בהשוואה לכלים המקובלים כיום, כגון הדמיות ורמת חלבון ה- Carcinoembryonic Antigen (CEA). מידע זה יכול לסייע בקבלת החלטה האם ואיזה טיפול משלים יסייע למטופל.

מה מייחד את בדיקת Guardant Reveal?

קיימות בדיקות שונות לזיהוי שארית מחלה מינימלית MRD שמקורו מדנ"א גידולי חופשי בדם. עם זאת בדיקת Guardant Reveal הינה הבדיקה היחידה המבוססת על דגימת דם בלבד ללא צורך ברקמת גידול ולכן מספקת תוצאות מדויקות בזמן המהיר ביותר.
חברת Guardant Health מפתחת הבדיקה הינה חלוצה בתחום בדיקות גנומיות מבוססות ביופסיה נוזלית ומאגרי המידע שעליהם מסתמכת המעבדה הינם המקיפים והמתקדמים ביותר בעולם.

Guardant Reveal - Oncotest

שוחחו עם הרופא המטפל שלכם אודות בדיקה לזיהוי שארית מחלה מינימלית לאחר ניתוח לצורך קבלת החלטה מושכלת על אפשרויות טיפול העומדות לרשותך.
חברת אונקוטסט מציעה את הבדיקות הגנומיות המקיפות והמתקדמות לסרטן, ביניהן את בדיקה גנומית Guardant Reveal מבוססת ביופסיה נוזלית של חברת Guardant Health. 
Guardant Reveal הינה בדיקה גנומית פורצת דרך מבוססת ביופסיה נוזלית המיועדת לחולים שאובחנו עם סרטן מעי הגס, שד או ריאות .
המידע המתקבל מהבדיקה מאפשר לזהות האם קיימת שארית מחלה מינימלית בכדי לסייע בקבלת החלטה טיפולית מיטבית למטופל.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן