אונקוטסט מחיר

חברת אונקוטסט פעילה מאז 1998 ומזה למעלה מ 20 שנה מביאה את הטכנולוגיות המתקדמות בעולם לצורך התאמת טיפול באופן אישי לכל חולה סרטן, הבדיקות מתבססות על מיפוי המאפיינים הגנטיים של הגידול ושל החולה.

אונקוטסט פועלת מאז הקמתה למען הכללת הבדיקות בסל קופות החולים ו/או בסל הבריאות כמו כן לפוליסות של הביטוחים הפרטיים.

כבר בשנת 2006 אונקוטסט פעלה להכללת בדיקת ה-Oncotype Breast לסל ארבעת קופות החולים עבור נשים שאובחנו עם סרטן שד מסוג חיובי להורמונים ו HER2 שלילי ללא עלות. הודות לכך, הפכה ישראל להיות המדינה הראשונה בעולם אשר כאמור כבר ב-2006  הבדיקה מומנה במלואה למבוטחות קופת חולים כללית ובהמשך בשנת 2008 ו 2009 גם למבוטחות קופות חולים מכבי, מאוחדת ולאומית .בדיקת האונקוטייפ שד הפכה להיות קריטית בשלב קבלת החלטה הטיפולית על ידי האונקולוג ומפחיתה שימוש בטיפול כימותרפי בשד ללא צורך בכ 70% המטופלות. 

בדיקות מולקולריות מקיפות במסגרת סל הבריאות

בשנת 2019 החלה חברת אונקוטסט לפעול לצורך הכללת בדיקות גנומיות מקיפות לחולי סרטן בשלב מחלה מתקדם או גרורתי. בשנים 2020 ו-2021 חלה פריצת דרך מבחינת הכללת בדיקות גנומיות לחולי סרטן בישראל, כאשר ישראל הפכה להיות המדינה הראשונה והיחידה בה קיים מימון של בדיקות מולקולריות מקיפות של עשרות ואף מאות גנים במסגרת סל הבריאות ללא עלות מצד המטופל. הזכאות לבדיקות הינה לחולים המאובחנים עם סרטן ריאה מסוג תאים לא קטנים מתקדם או גרורתי, סרטן מעי הגס גרורתי, סרטן שלפוחית השתן גרורתי, סרטן עם מקור ראשוני שאינו ידוע וילדים חולי סרטן פעם אחת במהלך המחלה. הסל קבע כי הבדיקות הגנומיות  יתבצעו על ידי מעבדות לפתולוגיה מולקולרית בבתי החולים בישראל, כלומר הן מתבצעות באופן מקומי ולא שנשלחות ה למעבדות מחוץ לארץ. הבדיקות שהוכללו בסל הבריאות מבוססות על טכנולוגיה בשם Oncomine אשר משווקות ונתמכות על ידי אונקוטסט-רניום , נציגות תרמו פישר העולמית בישראל.

בדיקות מולקולריות מקיפות במסגרת פוליסת הביטוח הפרטי

במקרים בהם יש צורך בבדיקות גנומיות מחוץ למסגרת מימון סל הבריאות או קופת החולים, כגון בדיקות TempusxT,בדיקת Guardant360 , בדיקת Oncotype MAP, בדיקת Oncotype DX Colon Cancer Assay, בדיקת Genomic Prostate Score (GPS). אונקוטסט מציעה סיוע למטופלים לברר אם קיים כיסוי כספי במסגרת פוליסת הביטוח הפרטי. לאונקוטסט קיימים הסכמים עם חברות הביטוח הגדולות כולל הראל, הפניקס, מגדל ומנורה. כאשר ומידה ולמטופל קיימת בפוליסת הביטוח זכאות לכיסוי בדיקות גנומיות/מולקולריות, עלות הבדיקה תגבה ישירות דרך חברות הביטוח, כאשר המבוטח יישא רק בהפרש הכספי באם יש צורך. מבוטחים השייכים לחברות ביטוח אחרות, יוכלו לקבל החזר בדיעבד כנגד הצגת חשבונית בהתאם לזכאות.

כמו כן, ביטוחים המשלימים של חלק מקופות החולים מעניקים החזר חלקי של עלות בדיקות גנומיות, זאת בהתאם לסוג הביטוח. לפיכך, מומלץ לפנות לקופת החולים בכדי לברר זכאות להחזר.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן