מפצחים את קוד הסרטן – סדרת הפודקסטים של אונקוטסט

לפני כשני עשורים הומצאה ה"רפואה המותאמת אישית". בזכות פיצוח הגנום, פותחו בדיקות וטכנולוגיות מתקדמות המאפשרות להתאים לחולי סרטן מסוגים שונים טיפול מדויק ויעיל יותר למחלתם. כיום מגוון רחב של בדיקות זמינות לסוגים שונים של גידולים ממאירים – החל מסרטן השד וסרטן המעי הגס, דרך גידולים בערמונית בריאות ואפילו לסרטנים ממקור שאינו ידוע. בפודקאסט "מפצחים את קוד הסרטן" מארחת העיתונאית לינוי בר גפן רופאים, מומחים ומדענים מעולם הרפואה שמסבירים כיצד ניתן לחסוך כימותרפיה מיותרת, מתי ניתן לחסוך ניתוח לכריתת הערמונית, איך להתאים טיפול לחולה בסרטן הריאות ומתי ניתן יהיה בעזרת בדיקת דם פשוטה לאבחן יותר מחמישים סוגים של סרטן.

פרק 1: מהפכת הטיפול בסרטן

בפרק הראשון מתארחת ד"ר ליאור שושן-גוטמן המנכ"לית והמייסדת של אונקוטסט – החברה המובילה והחלוצה בתחום רפואה מותאמת אישית. בשיחה אישית עם לינוי בר גפן היא מספרת עד כמה השתנה הטיפול בסרטן בארץ ובעולם, איך אפשר לאבחן את המחלה בזכות בדיקת דם פשוטה ומה צופן העתיד בתחום הגילוי המוקדם.

פרק 2: לעקוב או לנתח

בפרק השני מתארח ד"ר איתי שגיא רופא בכיר במחלקה האורולוגית בבית החולים "מאיר". בשיחה אישית עם לינוי בר גפן הוא מספר על הטיפול בסרטן הערמונית – הסרטן הנפוץ ביותר בקרב גברים בישראל. בשנים האחרונות בזכות שיפור באמצעי האבחון והטיפול, סיכויי ההחלמה עומדים על מעל 90%. ולמרות זאת מדובר בגידול שעלול להיות מסוכן וקטלני. אחת הדילמות הגדולות שעומדות בפני גברים על המחלה היא השאלה האם לבצע ניתוח לכריתת הגידול שעלול לגרום לתופעות לוואי קשות ובלתי הפיכות או להישאר במעקב בלבד. כיום בזכות בדיקה גנומית – אפשר לקבל החלטה יותר מושכלת.

פרק 3: האם ניתן להימנע מטיפול בכימותרפיה?

בפרק השלישי מתארחת ד"ר הדר גולדוסר מנהלת היחידה לאונקולוגיה של השד בבית החולים "שערי צדק". בשיחה אישית עם לינוי בר גפן היא מספרת על סרטן השד – הסרטן הנפוץ ביותר בקרב נשים בעולם המערבי. עד כמה משמעותי האבחון המוקדם? עד כמה הבדיקות מסייעות בקבלת ההחלטה האם יש צורך בכימותרפיה או טיפול אחר? ואיך ניתן להעריך את הסיכוי לחזרת המחלה.

פרק 4: הבדיקות שמסייעות להתאים טיפול באופן מדויק

בפרק הרביעי מתארח פרופ' ניר פלד – מנהל המערך האונקולוגי בבית החולים "שערי צדק". בשיחה אישית עם לינוי בר גפן הוא מספר על סרטן הריאה – הסרטן שגורם להכי הרבה מקרי תמותה בישראל. מהם החידושים בתחום האבחוני והטיפולי? אילו בדיקות חדשות קיימות על מנת להתאים לכל חולה את הטיפול המיטבי? ומי זכאי לקבל את הבדיקה בסל הבריאות.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן