סרטן הרחם

עד לאחרונה התמקד הטיפול בסרטן לפי מקור הימצאות הגידול, כשמרבית החולים בסרטן מסוים טופלו באותן דרכים: כימותרפיה, הקרנות וניתוחים על פי מקור הגידול הראשוני. בשנים האחרונות קיימת הבנה בקרב החוקרים כי מוטציות בגנים מסוימים קשורות להופעת סרטן כזה או אחר ולהתפתחותו. זיהוי המוטציות בדנ”א של התאים הסרטניים מאפשרת לבחור טיפול תרופתי מכוון מטרה, יעיל יותר, שמשמעו גם פחות תופעות לוואי. הטיפול יכלול תרופות ייחודיות שיתמקדו בתקיפת התאים הסרטניים המכילים את המוטציה, עם פחות השפעות לרעה על התאים הבריאים.

במרבית הגידולים ניתן לזהות מוטציות שהתחוללו בתאי הגידול עצמו. מכיוון שישנם עשרות עד מאות של גנים הקשורים לסוגי הסרטן השונים, עד לא מזמן לא ניתן היה לאבחן מוטציות בו-זמנית, בבדיקה אחת, בכל הגנים הרלוונטיים. כיום, ניתן לזהות בו-זמנית מספר רב של מוטציות בגנים שונים, תודות לטכנולוגיה הקרויה  Next Generation (NGS) Sequencing  טכנולוגיה זו מאפשרת לזהות בו-זמנית סוגים שונים של מוטציות בקבוצת גנים מוגדרים (פאנל). בכלל זה נבדקות מוטציות נקודתיות, מוטציות מסוג הכפלה/החסרה של קטעי דנ”א ואיחויים כמו טרנסלוקציות, חוסר יציבות של המטען הגנטי (Microsatellite Instability ומוטציות מורשות (Germline Variant Analysis).

טיפול בסרטן הרחם

עבור כל מוטציה שמזוהה מדווחת המשמעות הקלינית שלה – כלומר האם קיימים תרופות וטיפולים ביולוגיים מאושרים, שיעילותם הוכחה במחקרים קליניים או שיעילותם נבדקת כעת במחקרים קליניים. באופן זה המטופלת והצוות הרפואי יכולים לקבל מידע בזמן אמת על מגוון האפשרויות הטיפוליות העומד לרשותם.

טיפול מותאם אישית משמש לטיפול בסוגי גידולים שונים והוא תחום חדש יחסית בסרטן הרחם, לפיכך מרבית התרופות הקיימות במסגרת טיפול מותאם אישית ניתנות במסגרת מחקר קליני. כמו כן, טיפולים אלו משמשים בעיקר לטיפול במחלה עם סיכון גבוה או מחלה מפושטת (גרורתית) או מחלה חוזרת לאחר טיפול.

טיפולים מותאמים אישית לסרטן הרחם עשויים לכלול:

  • טיפול ממוקד מטרה – המוכוון לנטרל קולטן המבוטא ביתר על גבי תאי הגידול או גורמים אחרים בתא האחראיים לצמיחת הגידול. על ידי נטרול הגורם המניע של הגידול ניתן להשיג שליטה על המחלה ולהקל את התסמינים שלה.
  • אימונותרפיה – טיפול המגייס את מערכת החיסון הטבעית של הגוף כנגד התאים הסרטניים ובכך מסייע לעכב או להקטין את הגידול.

Oncotest - רפואה מותאמת אישית למתמודדים עם סרטן

חברת אונקוטסט מציעה את הבדיקות המתקדמות למיפוי גנומי לסרטן לצורך התאמת טיפול חדשני באופן אישי למטופל. הבדיקות מיועדות לחולי סרטן עם גידולים מוצקים או ממאירויות המטולוגיות בשלבי מחלה מתקדם.

המידע המתקבל מהבדיקות מאפשר לזהות את השינויים שהתרחשו בתאי הגידול ולכן יכול לסייע לקבלת החלטה טיפולית מושכלת ומדויקת.

באתר תמצאו גם מידע אודות סרטן רירית הרחם , קרצינומה ברחם, בדיקות להתאמת טיפולים לסרטן, בדיקות גנומיות לסרטן, טיפול חדשני בסרטן, טיפול הורמונלי בסרטן, בדיקה גנטית לסרטן תורשתי ועוד.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן