אימונותרפיה סרטן שד

בשנים האחרונות אנו עדים לגישת טיפול חדשה הנקראת אימונותרפיה. טיפולים אימונותרפיים מבוססים על שפעול מערכת החיסון של הגוף לפעול כנגד הגידול הסרטני. הפעלת מערכת החיסון מתאפשרת הודות להסרת העיכוב שמושרה על ידי תאי הגידול על תאי מערכת החיסון. האימונותרפיה יכולה להינתן כטיפול בודד או בשילובים שונים: שילוב טיפולים אימונותרפיים, שילובים של אימונותרפיה וכימותרפיה וכן שילובים של טיפול אימונותרפיה וטיפולים מכווני מטרה.
בשנת 2018 סל הבריאות הכניס לסל השירותים את התרופה האימונותרפית פמברוליזומאב, לטיפול במגוון גידולים סרטניים בשלב מתקדם/גרורתיים, כולל סרטן שד גרורתי בעקבות אישור התרופה ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקאי ,ה-FDA במאי 2017.

טיפול באימונותרפיה באישור משרד הבריאות וה-FDA

ה- FDAוכך גם משרד הבריאות בישראל, אישרו את הטיפול בפמברוליזומאב לטיפול בחולים גרורתיים כאשר הסמן הביולוגיMSI מצביע על אי יציבות גנומית גבוה (MSI-H) ,כלומר מנגנון תיקון דנ"א פגום (dMMR) וזאת ללא קשר לסוג הגידול ומיקומו בגוף .הכללה זו באה בעקבות ממצאי מחקרים שפורסמו בשני המגזינים 1NEJM ו- Science2 אשר ביססו את הקשר בין המדדי, אי יציבות גנומית (MSI) ועומס מוטציות (TMB) ב15- סוגי גידולים שונים לבין הצלחת הטיפול האימונותרפי.
בדומה לכל הגידולים הסרטניים, גם בסרטן השד ניתן לזהות שינויים בדנ"א בתאי הגידול. שינויים אלה, או בשמם המקצועי מוטציות, עלולים להיות תורשתיים או נרכשים במהלך חיי האדם. זיהוי הפרופיל הגנומי של הגידול, הכולל את מגוון המוטציות שהתחוללו בו והבנתם, מאפשרת התאמת טיפול תרופתי כנגד שינוים גנומיים ספציפיים ללא קשר לסוג הגידול ומיקומו בגוף.

יעילותם של הטיפולים האימונותרפיים

בסרטן השד רק מיעוט מהגידולים מאופיין עם עומס מוטציות גבוה, או אי יציבות של הגנום, , וסטטוס MSI גבוה, ולכן מתקיימים מחקרים רבים הבוחנים את יעילותם של הטיפולים האימונותרפיים לבד או בשילוב טיפולים נוספים בתתי סוגים שונים של סרטן שד ובשלבי מחלה שונים.
מחקרים נוספים הראו כי האימונותרפיה יעילה בגידולי שד גרורתיים מסוג טריפל נגטיב בשילוב כימותרפיה3-4 לחולות עם צביעה חיובית ל- PDL-1 הן במדד ה- PFS (הישרדות ללא התקדמות) והן במדד ה- OS (הישרדות כוללת), ובעקבות כך השילוב אושר ע"י ה- FDA וגם הוכלל בסל הבריאות הישראלי בשנת 2020.

1. Le, et al. PD-1 Blockade in Tumors with Mismatch-Repair Deficiency, NEJM 2015
2. Le, et al. PD-1 blockade in mismatch repair deficient noncolorectal gastrointestinal cancers, Science June 2017.
3. https://www.esmo.org/newsroom/press-office/esmo-congress-tnbc-breast-cancer-immunotherapy-keynote522-schmid
4. Schmid, et al. Atezolizumab and Nab-Paclitaxel in Advanced Triple-Negative Breast Cancer, NEJM 2018

טיפול מותאם אישית בסרטן השד – אונקוטסט

בדיקת אונקוטייפ שד (Oncotype DX® Breast Recurrence Score) הינה הבדיקה הגנומית היחידה עם יכולת לנבא יעילות תוספת טיפול כימותרפי אצל מטופלות המאובחנות עם סרטן שד בשלב מוקדם המבטא קולטנים להורמונים ושלילי לHER2 . הבדיקה כלולה בכל ההנחיות המקצועיות הבינלאומיות לצורך החלטה טיפולית ברמת העדות הגבוהה ביותר (Level 1A) ולכן היחידה שמעניקה ביטחון לצורך קבלת החלטות לגבי אופן הטיפול.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן