אודות אונקוטסט

אונקוטסט" פעילה משנת 1998, ומאז מציעה את הבדיקות הגנומיות המקיפות והמתקדמות בעולם לצורך התאמת טיפול באופן אישי לכל חולה סרטן. הבדיקות מתבססות על מיפוי המאפיינים הגנטיים של הגידול ושל החולה.
Oncotest נוסדה בשנת 1998 על ידי ד"ר ליאור שושן-גוטמן.
"אונקוטסט" היא החברה הראשונה והמובילה בישראל בתחום – רפואה מותאמת אישית, רפואה מדויקת, לצורך התאמת טיפול באופן אישי לכל חולה המתבססת על מיפוי המאפיינים הגנטיים של הגידול והמטופל.
ד"ר שושן-גוטמן הקימה את אונקוטסט לאחר שסיימה פוסט-דוקטורט במכון ויצמן בביולוגיה, שהתמקד בסינגלים תקשורתיים בין תאים בתהליכים סרטניים. באותה העת, מנהל התרופות האמריקאי (FDA) עמד לקראת אישור השימוש בתרופה הביולוגית "הרצפטין" בסרטן שד עם ביטוי יתר של האונקוגן HER2 . ד"ר שושן-גוטמן השכילה לזהות את הצורך הרפואי שייווצר בבדיקות גנומיות ובדיקות גנטיות שיבחנו את מידת ההתאמה הגנטית של הגידול והחולה לטיפול בתרופה ביולוגית ממוקדת מטרה. ד"ר שושן-גוטמן הבינה כי מעבר לבדיקה הספציפית הזו, עולם הרפואה עומד בפני מהפכה ומעבר לרפואה בהתאמה אישית, וזיהתה פוטנציאל עסקי אדיר בהקמה של פעילות שתספק שירותי אבחון מולקולריים במחלות הסרטן השונות.

אונקוטסט – רפואה מותאמת אישית למתמודדים עם מחלות הסרטן

"אונקוטסט" קמה מתוך רצון לספק שירותים של בדיקות גנומיות וגנטיות שיאפשרו גישה יעילה יותר בכל הנוגע לטיפול במחלות הסרטן השונות: אבחנה, חיזוי מהלך המחלה (פרוגנוזה), ומציאת טיפולים ממוקדים/ מותאמים לשינויים שנמצאו בגידול הסרטני.
לצד זה, "אונקוטסט" השקיעה לאורך השנים, מאמצים רבים כדי 'להטמיע' את החשיבה של רפואה מותאמת אישית בקרב הקהילה הרפואית ולמעבר לבחירת טיפול באמצעות התאמה אישית לחולה על בסיס מאפיינים גנומיים וגנטיים. כיום, "אונקוטסט" מספקת מגוון רחב של בדיקות גנומיות לכל מחלות הסרטן באמצעות הטכנולוגיות המובילות בעולם על מנת להתאים לצרכים המגוונים של המטופלים, פעילות זו נתמכת על ידי שיתוף-פעולה עם מעבדות מובילות בארה"ב.

פעילות אונקוטסט מתמקדת כיום במספר תחומים עיקריים:

רניום, חברה לשיווק ציוד למעבדות-מחקר ומכוני מחקר ודיאגנוסטיקה בישראל, נציגת "תרמו פישר" בישראל, בעלת טכנולוגיית וציוד Ion Torrent, מאפשרת ביצוע מקומי של בדיקות לריצוף פאנלים של מאות גנים מתאי הגידול הסרטני לצורך התאמת טיפולים בכל מחלות הסרטן.

אונקוטסט-רניום, פעלה בשנתיים האחרונות להכללת בדיקות גנומיות מסוג "אונקומיין" – בדיקות גנומיות שפותחו על ידי חברת "תרמו פישר" העולמית לסל הבריאות. בזכות מאמצי החברה, בדיקות גנומיות מקיפות מסוג Oncomine כלולות בסל שירותי הבריאות בישראל וכל חולה המאובחן עם מחלה מתקדמת של סרטן ריאות, מעי גס, שלפוחית שתן, גידול ממקור לא ידוע זכאי לביצוע הבדיקה. בנוסף גם ילדים ומתבגרים חולי סרטן זכאים לברור גנומי על רקמת הגידול כדי להתאים טיפול למחלתם. לצורך ביצוע הבדיקות בארץ "אונקוטסט-רניום" תמכה בהקמת תשתית במכשור וביצוע הבדיקות ב-12 מרכזים רפואיים בישראל.

חברת Exact Sciences

החברה הגלובלית החזקה והמובילה בעולם באבחון ודיאגנוסטיקה של סרטן וכוללת נוכחות מסחרית ביותר מ-90 מדינות. החברה מציעה שניים מהמותגים החזקים והצומחים ביותר באבחון סרטן: Cologuard ו-Oncotype DX. חברת Exact Sciences בעלת הקניין הרוחני הבלעדי על טכנולוגיית הסקר המולקולרית הלא פולשנית לזיהוי סרטן המעי הגס- בדיקת Cologuard. ביולי 2019 התאחדה Exact Sciences עם חברת Genomic Health המפתחת והספקית של בדיקות ה ®Oncotype DX אשר משמשות להנחיית החלטות הטיפול עבור למעלה ממיליון חולי סרטן ברחבי העולם.
חברת אונקוטסט היא המפיץ הבינלאומי הראשון של חברת Genomic Health והראשונה בעולם לספק את שירותי בדיקות OncotypeDX מחוץ לארה"ב.
למידע נוסף בקר באתר www.oncotypeiq.com

חברת Tempus

חברה אמריקאית הממוקמת בשיקגו ארה"ב. פיתחה בין היתר את בדיקת Tempus xT טמפוס הינה חברת טכנולוגיה שהקימה את הספרייה הגדולה ביותר בעולם למאגר נתונים קליניים ומולקולריים ומערכת מחשוב בכדי להפוך את הנתונים לנגישים ושימושיים לטיפול במחלת הסרטן. לחברת Tempus שיתופי פעולה משמעותיים עם מרכזים רפואיים אקדמיים מהמובילים בארה"ב בתחום הרפואה מותאמת אישית, כולל מרכז הסרטן המקיף של אוניברסיטת נורת'ווסטרן, מכון פארקר לאימונותרפיה בסרטן, מרכז הסרטן המקיף ג'ורג'טאון לומברדי ועוד יותר מ-50 מרכזים של המכון הלאומי האמריקאי לסרטן (ה- National Cancer Institute). שיתופי פעולה אלו מאפשרים לאתר חולים הזכאים להיכלל במחקר קליני הגדול מסוגו בשם NCI-MATCH שמטרתו לקבוע האם התאמת תרופות מסוימות או שילובים של תרופות אצל מטופלים שבגידולם אותרו שינויים גנומיים ספציפיים יטופלו ביעילות, ללא קשר לסוג הסרטן שלהם.
מלבד זאת, חברת Tempus נבחרה לנהל את מאגר הנתונים של Cancer LINQ, חברת בת של האגודה האמריקאית לאונקולוגיה קלינית (ASCO) העוסקת בפלטפורמת טכנולוגיית מידע בריאותית, ומשתפת למעלה מ -2,000 אונקולוגים עם מעל מיליון רשומות של חולי סרטן עד כה. באמצעות שיתוף פעולה זה חברת Tempus תומכת במנהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA והמכון הלאומי האמריקאי לסרטן לאספקת עדויות קליניות ממחקרי שטח, המכונים באנגלית Real World Studies והאצת פיתוח וייצור של מאגרים קליניים איכותיים לשימוש קהילת הסרטן.
למידע נוסף בקר באתר www.tempus.com

חברת Guardant Health

חלוצה ומובילה בתחום ריצוף גנומי בביופסיה נוזלית (קישור לדך מהי ביופסיה נוזלית). החברה שמה לעצמה כמטרה להילחם בסרטן ברחבי העולם באמצעות שימוש בבדיקות דם חדשניות, ניתוח אנליטי מתקדם ומאגר נתונים רחב.
החברה הוקמה ב-2012 על-ידי צוות של יזמים סדרתיים בעלי מומחיות בריצוף של הדור הבא, גנומיקה של תא בודד ודיאגנוסטיקה של סרטן. הצוות מחויב לשיפור בריאות החולים באמצעות טכנולוגיה המספקת מענה לצרכים אונקולוגיים הקיימים כבר שנים רבות.
בנוסף, החברה משתפת פעולה עם חברות תרופות כדי לגלות ולהבין גישות טיפול חדשות שמובילות לתוצאות טובות יותר עבור המטופלים.
Guardant Health השיקה באופן מסחרי בדיקות מבוססות ביופסיה נוזלית: Guardant360® Guardant360 CDx, -GuardantOMNI בדיקות לחולי סרטן בשלב מתקדם, ואת בדיקת Guardant Reveal™- לחולי סרטן בשלב מוקדם.
לבדיקות אלה עדויות קליניות ברמה הגבוהה ביותר, במספר רב של מחקרים אקראיים
הכוללים מעל ל- 150 פרסומיים מדעיים.
הפלטפורמה של Guardant Health מסוגלת לשפר את התוצאות הקליניות של המטופלים ולהוריד את עלויות שירותי הבריאות בכל שלבי רצף הטיפול בסרטן.
למידע בקרו באתר www guardanthealth.com.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן