בדיקת Oncotype DX לסרטן הערמונית, השפעה על המלצות הטיפול של הרופאים

השימוש בבדיקה משפיע באופן משמעותי על המלצות הטיפול לאחד מתוך כל ארבעה גברים, ומשפר את מידת הביטחון ב-85 אחוזים מהרופאים. כתב העת הרשמי של האיגוד האמריקאי לאורולוגיה ((American Urological Association (AUA), פרסם תוצאות חיוביות ממחקר שבחן את ההשפעה על ההחלטות של השימוש בבדיקת GPS  לסרטן הערמונית. תוצאות המחקר הראו כי השימוש בבדיקה הגדיל באופן משמעותי את מספר הגברים שיכולים לשקול מעקב פעיל (active surveillance), תוך הגברת הביטחון של הרופא כאשר הוא נותן את המלצותיו לטיפול.

תוצאות מחקר הבודק את שינויי ההחלטה הרפואיים משימוש בבדיקת GPS לסרטן הערמונית: השפעה על המלצות הטיפול והגברת הביטחון בהחלטת הרופא

רדווד סיטי, קליפורניה, 30 אפריל 2015 /PRNewswire/ – Genomic Health בע”מ (נאסד”ק: GHDX) הודיעה היום כי Urology Practice, כתב העת הרשמי של האיגוד האמריקאי לאורולוגיה ((American Urological Association (AUA), פרסם תוצאות חיוביות מהמחקר הראשון שבחן את ההשפעה על ההחלטות של השימוש בבדיקת GPS  לסרטן הערמונית. תוצאות המחקר הראו כי השימוש בבדיקה הגדיל באופן משמעותי את מספר הגברים שיכולים לשקול מעקב פעיל (active surveillance), תוך הגברת הביטחון של הרופא כאשר הוא נותן את המלצותיו לטיפול.

“על ידי מתן דרך לדיוק טוב יותר בהערכת הסיכון על סמך הביולוגיה הספציפית של הגידול של החולה, בדיקה גנומית זו מאפשרת לרופאים לקבוע בביטחון את אפשרות הטיפול המותאם-אישית הטובה ביותר עבור כל גבר,” אמר ד”ר קטאן ק’ באדאני, שהוביל את המחקר בעת שהותו באוניברסיטת קולומביה, והמכהן כיום כסגן יו”ר מחלקת טיפולים אורולוגיים ורובוטיים (Urology and Robotic Operations) במערכת הבריאות מאונט סיני (Mount Sinai Health System), ניו יורק.

מחקר פרוספקטיבי זה, אשר כלל 158 מטופלי סרטן הערמונית שאובחנו לראשונה, הראה כי התחשבות ב”דירוג גנומי של הערמונית” (Genomic Prostate Score GPS) הובילה לשינוי בהמלצות לשיטת הטיפול ו/או עוצמת הטיפול ב- 26 אחוזים מהחולים, אשר טופלו במגוון מרפאות אורולוגיות. אחוז השינויים הגדול ביותר, 37 אחוזים, נצפה בקבוצת הסיכון הנמוך עפ”י הנחיות ה-NCCN. כאשר הגידול בהמלצות למעקב פעיל הראה עליה ב- 24 אחוזים. בנוסף, 85 אחוזים מהאורולוגים היו בטוחים יותר בהמלצות הטיפול שנתנו לאחר קבלת תוצאות דירוג גנומי של הערמונית GPS.

“נתונים אלה מדגישים את ההשפעה המשמעותית של GPS על המלצות הטיפול, ומצביעים על כך שהשימוש בבדיקה יקטין את הנטל של סרטן הערמונית בסיכון נמוך על ידי כך שיסייע לרופאים להפחית טיפולים מידיים שאינם נחוצים, תוך סיוע לזיהוי המטופלים שיצאו נשכרים מטיפול פולשני בזמן האבחון”, אמר ד”ר פיל פבו, מנהל הרפואי הראשי של חברת Genomic Health. “אנו מאמינים שפרסום זה, יחד עם המחקר השני שלנו לבדיקת היעילות הקלינית אשר התקבל לפרסום, מחזק עוד יותר את המאמצים שלנו להבטיח ערך מוסף.”

המחקר בוצע בשיתוף פעולה עם מרפאות אקדמאיות וקהילתיות באוניברסיטת קולומביה, אורולוגיה עמק הדלאוור (Delaware Valley Urology)  ואורולוגיה מחוז אורנג'(Orange County Urology). 

אודות Oncotype DX

סדרת בדיקות ®Oncotype DX לטיפול מותאם אישית בסרטן, סרטן המעי הגס סרטן הערמונית מיישמת מדע גנומי מתקדם על מנת לגלות את הביולוגיה הייחודית של הגידול, ובכך לייעל במידה אופטימלית את קבלת ההחלטות הנוגעות לטיפול בסרטן. בדיקת Oncotype DX לסרטן הערמונית מזהה מטופלים בסיכון נמוך עד בינוני הזכאים למעקב פעיל (active surveillance), כמו גם מטופלים להם טיפול פולשני מיידי עשוי להועיל באמצעות ניבוי מידת האגרסיביות של המחלה. עם אבחונם של חצי מיליון מטופלים ביותר מ-70 מדינות, השימוש בבדיקת Oncotype DX הגדיר מחדש את תחום הרפואה המותאמת אישית על ידי הפיכתה של הגנומיקה למרכיב חיוני של האבחון והטיפול בסרטן הערמונית.

אודות Genomic Health

בע”מ (נאסד”ק: GHDX) היא הספקית המובילה בעולם של בדיקות אבחון מבוססות-גנום אשר נותנות מענה לטיפול-היתר ולטיפול האופטימלי בסרטן בשלביו המוקדמים, אחד הנושאים המרכזיים ביותר כיום בתחום הבריאות. החברה מיישמת את מומחיותה המדעית והמסחרית ואת התשתיות המעבדתיות שלה שהן המובילות בעולם על מנת להוביל את התרגום של כמויות עצומות של נתונים גנומיים לתוצאות בעלות משמעות קלינית מעשית לתכנון הטיפול לאורך כל מסעו של חולה הסרטן, מהאבחון, ועד לבחירת טיפול והניטור שלו. בסיס פעילות החברה ממוקם ברדווד סיטי, קליפורניה, והמטה המרכזי האירופי נמצא בז’נבה, שווייץ.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן