בדיקת סרטן הערמונית Oncotype DX® Prostate Cancer assay זוכה בכיסוי

החלטה שמביאה רפואה מדויקת לכ- 60,000 חולי סרטן ערמונית בארה”ב.

חברת ניהול שירותי מדיקר (Medicare Administrative Contractor MAC) שמספקת הערכות לטכנולוגיות דיאגנוסטיות מולקולריות פרסמה החלטת כיסוי סופית מקומית (LCD) שמאשרת את הכיסוי לבדיקת (GPS) Genomic Prostate Score  למטופלים שזכאים לכיסוי ביטוחי של מדיקר (Medicare) בכל רחבי ארצות הברית.

“עם כיסוי של מדיקר, בכל שנה תינתן הזדמנות לכ- 60,000 חולי סרטן הערמונית ולרופאיהם לקבל החלטות יותר אופטימליות באשר לטיפול, החלטות המבוססות על מידע ביולוגי ייחודי שמתגלה על ידי תוצאות בדיקה גנומית לסרטן הערמונית Oncotype DX Genomic Prostate Score”, אומרת קים פופוביץ, יו”ר חבר המנהלים, מנכ”ל ונשיאה של Genomic Health. “ההחלטה מציינת אבן דרך חשובה בעבודתנו להרחבת ההשפעה של פלטפורמת Oncotype DX® שלנו, כך שתענה על צורך רב-משמעות של חולי סרטן הערמונית.”

בדיקת סרטן הערמונית Oncotype DX® Prostate Cancer assay זוכה בכיסוי הביטוח הלאומי של הממשל האמריקאי מדיקר (Medicare)

יותר מ- 220,000 גברים מאובחנים עם סרטן הערמונית מדי שנה בארצות הברית לבדה. החלטת הכיסוי של מדיקר מרחיבה את ההחזר לבדיקת Oncotype DX®   לחולי סרטן הערמונית  שמוגדרים בעלי סיכון נמוך, ונמוך מאוד, על ידי הרשת הלאומית לסרטן National Comprehensive Cancer Network (NCCN), שזכאים להחזר על בסיס גורמים קליניים ופתולוגיים, כמו (prostate-specific antigen [PSA]) וסולם גליסון ((Gleason score. התאריך שבו ייכנס לתוקף הכיסוי של מדיקר הוא 45 יום לאחר תקופת מתן ההודעה בהתאם לנוהלים של חברת פלמטו Palmetto GBA .

בממצאים מ- 14 מחקרים של סרטן הערמונית שכללו יותר מ- 2,000 מטופלים, נמצא כי Oncotype DX® היא הבדיקה הגנומית היחידה שאומתה היכולת שלה לצפות תוצאות קצרות טווח כמו גם ארוכות טווח, ומטפלת בשאלה הקלינית התובענית ביותר של פתולוגיה שנשארת בערמונית, וכן מאפשרת דירוג מדויק יותר של רמת הסיכון של החולה, והחלטות טיפוליות על בסיס מידע טוב יותר.

יותר מ- 50% של הגברים שמאובחנים בפעם הראשונה יש להם סרטן ערמונית ברמת סיכון נמוכה שההסתברות היא שלא יתפשט, אך רובם מקבלים טיפול אגרסיבי מיידי שתוצאתו ניתוחים מיותרים והקרנות מיותרות”, אומר ד”ר פיל פבו (Phil Febo), הרופא הראשי של  Genomic Health. “סקר של רישומי טיפולים בחולים במרכזים רבים שפורסם לאחרונה הראה עלייה יחסית של 56 אחוזים בשימוש במעקב פעיל אחר חולים שקיבלו את ה- ,Oncotype DX GPS בהשוואה לחולים שטופלו בכלים המקובלים (ניתוח ו/או הקרנות) ושלא עברו את הבדיקה.

אודות Oncotype DX

בדיקת Oncotype DX® לסרטן השד, המעי הגס והערמונית מיישמת מדע גנומי מתקדם לגילוי הביולוגיה הייחודית של הגידול על מנת לאפשר יעילות מרבית של החלטות טיפוליות במחלת הסרטן. בדיקת  Oncotype DX® לסרטן הערמונית מזהה אילו חולים שיש להם סיכון קליני נמוך זכאים למעקב פעיל active surveillance כמו גם את אלו שיפיקו תועלת מטיפול מיידי במידה והתגלתה ביולוגיה אגרסיבית של המחלה. עם חצי מיליון מטופלים שנבדקו ביותר מ- 90 מדינות, בדיקת Oncotype DX® מגדירה מחדש את הרפואה האישית על ידי שימוש בחקר הגנום כחלק קריטי של האבחון והטיפול בסרטן.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דברו איתנו

אתם לא לבד! נציגי השירות שלנו עומדים לרשותכם בשעות פעילות המענה בימים א'-ה' בין השעות 08:00-17:00, אנא מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן